OKI CCV-BL350. Soldering tip CxV Series blade shaped 35 mm
€73.65
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL28005
Manufacturer Nr.
CCV-BL350
Soldering tip CxV Series blade shaped 35 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€73.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-BVL10. Soldering tip SxP series bevelled 60° 1x14,22 mm
€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI DFP-CN3. Desoldering tip DxP series, D: 0.79 / 2.05 mm
€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
- suitable for the MFR system
Product details
| item number | WL28005 |
| model | CCV-BL350 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | CCV-BL350 |
| order unit | piece |
| product series | CxV Series |
| tip dimensions | 9,1 x 0,5 mm |
| tip width | 35 mm |
| tip shape | blade-shaped |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H2-ST |
| Manufacturer Nr. | CCV-BL350 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki






