Warmbier 3113.1250.0900. ESD Permastat side gusseted bag, pink, 1250x850x900x0.15 mm
€171.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL29954
Manufacturer Nr.
3113.1250.0900
ESD PERMASTAT side gusseted bag, pink, 1250x850x900x0.15 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€171.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 7360.VAC.7700121. ESD-Luftfilter für Staubsauger 7360.VAC
€15.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 5310.99.1. Schnappverschlüsse für Transportbehälter, weiß
€0.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL29954 | 900 mm x 2100 mm |
| WL29955 | 1850 mm x 2100 mm |
- Electrostatically dissipative polyethylene film
- For pallets and mesh boxes
- recyclable
Product details
| item number | WL29954 |
| model | 3113.1250.0900 |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3113.1250.0900 |
| width | 2100 mm |
| height | 900 mm |
| order unit | roll |
| content unit | 40 piece |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | no |
| film thickness | 0,15 mm |
| Manufacturer Nr. | 3113.1250.0900 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 5101.Y.873. SMD folding box, with yellow lid, 16x12x15 mm€0.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 7100.3000.Z502H. Rechargeable battery pack for Metriso 3000€105.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Warmbier 1132.7035.M.10. Ecostat-DF POLYCAN Floor sealing, 10 kg, light grey€549.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










