Warmbier 3113.1250.1850. ESD Permastat side gusseted bag, pink, 1250x850x1850x0.15 mm
€333.44
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL29955
Manufacturer Nr.
3113.1250.1850
ESD PERMASTAT side gusseted bag, pink, 1250x850x1850x0.15 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€333.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-ABE-ME-ABS-76MI-305X203. ESD shielding bags METAL-IN, 203x305 mm, 76nm, 100 pieces
€27.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3710.DR.1818. ESD DRY-SHIELD shielding bag, silver, 457x457 mm, 100 pieces
€107.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL29954 | 900 mm x 2100 mm |
| WL29955 | 1850 mm x 2100 mm |
- Electrostatically dissipative polyethylene film
- For pallets and mesh boxes
- recyclable
Product details
| item number | WL29955 |
| model | 3113.1250.1850 |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3113.1250.1850 |
| width | 2100 mm |
| height | 1850 mm |
| order unit | roll |
| content unit | 40 piece |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | no |
| film thickness | 0,15 mm |
| Manufacturer Nr. | 3113.1250.1850 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 2670.SJ.BL.M. ESD sweat jacket long sleeve, black, unisex, M€78.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2670.SJ.BL.XS. ESD sweat jacket long sleeve, black, unisex, XS€86.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2670.SJ.BL.S. ESD sweat jacket long sleeve, black, unisex, S€78.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2670.SJ.BL.L. ESD sweat jacket long sleeve, black, unisex, L€78.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










