Safeguard SG-GKB-DG-18X36M. ESD grid adhesive tape, 18mmx36m, dark grey, with ESD warning symbol
€2.34
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL47288
Manufacturer Nr.
SG-GKB-DG-18X36M
ESD grid adhesive tape, 18mmx36m, dark grey, with ESD warning symbol
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 2823.2033.HR. Polyimide adhesive tape, 20 mmx33 m roll
€24.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Doppelseitiges Acryl-Klebeband, white, lengthxBreite 228 mx51 mm
€226.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- ESD-Grid adhesive tape, dark grey
- with ESD warning symbol
- Surface resistance 105~109 Ohm
- W = 18 mm, L = 36 m, for dispenser D = 76 mm
Product details
| item number | WL47288 |
| model | SG-GKB-DG |
| manufacturer | SAFEGUARD |
| manufacturer item number | SG-GKB-DG-18X36M |
| length | 36 m |
| width | 18 mm |
| order unit | roll |
| colour manufacturer | dark grey |
| diameter | 76 mm |
| typical bleeder resistance | 105 - 109 Ohm |
| ESD safe | yes |
| Manufacturer Nr. | SG-GKB-DG-18X36M |
|---|---|
| Manufacturer | Safeguard |
| Weight | 0.100000 |
| Colour | Grey |
| GPSR manufacturer information | SMC Deutschland GmbH Boschring 13-15 DE-63329 Egelsbach www.smc.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Safeguard














