Warmbier 3110363. ESD Permastat packaging bag, pink, 200x250, 0.1 mm, 100 pieces
€16.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60882
Manufacturer Nr.
3110363
ESD PERMASTAT packaging bag, pink, 200x250, 0.1 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3310.HS.0610. ESD HIGHSHIELD shielding bag E < 10 nJoule, silver, 152x254 mm, 100 pieces
€17.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3210156. ESD CARBOSTAT packaging bag, black, 400x500x0.08 mm, 100 pieces
€58.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60882 | 250 mm x 200 mm |
| WL60883 | 400 mm x 300 mm |
| WL60884 | 300 mm x 250 mm |
| WL60885 | 150 mm x 100 mm |
| WL60886 | 200 mm x 130 mm |
| WL60887 | 225 mm x 150 mm |
| WL60888 | 500 mm x 400 mm |
| WL60889 | 600 mm x 500 mm |
- Conductive polyethylene film
- Weldable
- recyclable
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60882 |
| model | 3110. 0,1 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3110.363 |
| width | 200 mm |
| height | 250 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,1 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | no |
| Manufacturer Nr. | 3110363 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 7100.2000.ML. measuring cable set for Metriso 2000/3000, as spare cables€81.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 5710.CB.B. ESD clipboard with cover, DIN A4 PVC IDP-STAT, 485x315 mm, black€12.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2550.2032.37. ESD Mule Ladies/Men Elektra, black, nubuck leather, size 37€70.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











