Warmbier 3110362. ESD Permastat packaging bag, pink, 150x225x0.1 mm, 100 pieces
€12.15
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60887
Manufacturer Nr.
3110362
ESD PERMASTAT packaging bag, pink, 150x225x0.1 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3315.HS.2024.A. ESD HIGHSHIELD shielding bags, silver, 508x609 mm, 100 pieces
€89.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3310.HS.0305. ESD HIGHSHIELD shielding bag E < 10 nJoule, silver, 76x127 mm, 100 pieces
€7.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60882 | 250 mm x 200 mm |
| WL60883 | 400 mm x 300 mm |
| WL60884 | 300 mm x 250 mm |
| WL60885 | 150 mm x 100 mm |
| WL60886 | 200 mm x 130 mm |
| WL60887 | 225 mm x 150 mm |
| WL60888 | 500 mm x 400 mm |
| WL60889 | 600 mm x 500 mm |
- Conductive polyethylene film
- Weldable
- recyclable
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60887 |
| model | 3110. 0,1 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3110.362 |
| width | 150 mm |
| height | 225 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,1 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | no |
| Manufacturer Nr. | 3110362 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 8750.B.M. ESD-Fingerlinge, schwarz, Gr. M, Latex, ableitfähig, 1440 Stk.€53.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 5180.855. Papierkorb, ESD-gerecht, Volumen 40l, 530 mm€27.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 5710.CB.B.NV. ESD Klemmbrett, DIN A4 PVC IDP-STAT, schwarz 235 x 315 mm€10.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 7350.VAC.EPA.MVB. Micro-Vliesfilter-Beutel Staubklasse M€16.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










