Warmbier 3120334. ESD Permastat packaging bag, re-sealable, re-sealable, pink, 250x300x0.1 mm, 100 pieces
€21.96
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60894
Manufacturer Nr.
3120334
ESD PERMASTAT packaging bag, re-sealable, re-sealable, pink, 250x300x0.1 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€21.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3110364. ESD Permastat packaging bag, pink, 250x300x0.1 mm, 100 pieces
€20.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3325.WV.1418.A. ESD HIGHSHIELD shielding bags, with zip closure, transparent, 356x457 mm, 100 pieces
€69.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60890 | 120 mm x 80 mm |
| WL60893 | 150 mm x 100 mm |
| WL60894 | 300 mm x 250 mm |
| WL60895 | 170 mm x 120 mm |
| WL60899 | 225 mm x 150 mm |
| WL60900 | 250 mm x 200 mm |
- Conductive polyethylene film
- recyclable
- resealable with pressure
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60894 |
| model | 3120. 0,1 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3120.334 |
| width | 250 mm |
| height | 300 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,1 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | yes |
| Manufacturer Nr. | 3120334 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 5600.150.M.WH. Wall bracket magnetic TARIFOLD IDP-STAT, separate€26.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 5351.1308.030. ESD box with hinged lid, carbon, 130x80x30 mm€5.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 7100.PGT120.TERM.SET. Standfor PGT120 with bracket as set€425.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2051.750.10. ESD Bracelet, dark blue, 10 mm snap fastener€5.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










