Warmbier 3120333. ESD Permastat packaging bag, re-sealable, pink, 200x250x0.1 mm, 100 pieces
€18.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60900
Manufacturer Nr.
3120333
ESD PERMASTAT packaging bag, re-sealable, pink, 200x250x0.1 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€18.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3320.WV.0406. ESD HIGHSHIELD shielding bags, with zip closure, silver, 102x152 mm, 100 pieces
€11.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3210154. ESD CARBOSTAT packaging bag, black, 250x300x0.08 mm, 100 pieces
€26.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60890 | 120 mm x 80 mm |
| WL60893 | 150 mm x 100 mm |
| WL60894 | 300 mm x 250 mm |
| WL60895 | 170 mm x 120 mm |
| WL60899 | 225 mm x 150 mm |
| WL60900 | 250 mm x 200 mm |
- Conductive polyethylene film
- recyclable
- resealable with pressure
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60900 |
| model | 3120. 0,1 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3120.333 |
| width | 200 mm |
| height | 250 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,1 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | yes |
| Manufacturer Nr. | 3120333 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 2647.P.4XL. ESD Polo-Shirt long sleeve, blue/black, unisex, 4XL€53.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2645.T.3XL. ESD T-Shirt long Sleeveunisex, grey, 3XL€22.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2647.P.5XL. ESD Polo-Shirt long sleeve, blue/black, unisex, 5XL€57.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2647.T.S. ESD T-Shirt long sleeve, blue, unisex, S€33.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










