Warmbier 3120.3341. ESD Permastat packaging bag, reclosable, pink, 250x300x0.06 mm, 100 pieces
€15.78
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60902
Manufacturer Nr.
3120.3341
ESD PERMASTAT packaging bag, reclosable, pink, 250x300x0.06 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3315.HS.1824.A. ESD HIGHSHIELD shielding bag, silver, 457x609 mm, 100 pieces
€80.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-ABEZ-ME-ABS-76MI-406X305. ESD shielding bags METAL-IN, 305x406 mm, with zip closure, 76nm, 100 pieces
€60.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60891 | 225 mm x 150 mm |
| WL60892 | 400 mm x 300 mm |
| WL60896 | 120 mm x 80 mm |
| WL60897 | 150 mm x 100 mm |
| WL60898 | 170 mm x 120 mm |
| WL60901 | 250 mm x 200 mm |
| WL60902 | 300 mm x 250 mm |
- Conductive polyethylene film
- recyclable
- resealable with pressure
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60902 |
| model | 3120. 0,06 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3120.3341 |
| width | 250 mm |
| height | 300 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,06 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | yes |
| Manufacturer Nr. | 3120.3341 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 5320.2. ESD visual storage box, conductive, black, classic, 500x300x200 mm€23.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Warmbier 5310.33. ESD storage container, conductive, black, 600x400x150 mm€30.06Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 1700.KS.16. Extension tube 140 mm, for ESD chair Comfort CHAIR€8.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










