Warmbier 3210154. ESD CARBOSTAT packaging bag, black, 250x300x0.08 mm, 100 pieces
€26.01
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60910
Manufacturer Nr.
3210154
ESD CARBOSTAT packaging bag, black, 250x300x0.08 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€26.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3315.HS.1218.A. ESD HIGHSHIELD shielding bags, silver, 305x457 mm, 100 pieces
€44.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3315.HS.0608.A. HIGHSHIELD® Verpackungsbeutel,Typ A,mit Druck, transparent, 152 x 203 mm
€11.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60909 | 225 mm x 150 mm |
| WL60910 | 300 mm x 250 mm |
| WL60911 | 250 mm x 200 mm |
| WL60912 | 600 mm x 500 mm |
| WL60913 | 500 mm x 400 mm |
| WL60914 | 150 mm x 100 mm |
| WL60915 | 200 mm x 130 mm |
| WL60916 | 450 mm x 350 mm |
- Permanently volume-conductive film
- Protection against electrostatic fields
- Weldable
- recyclable
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60910 |
| model | 3210.250x300 (SAG-3) |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3210.154 |
| width | 250 mm |
| height | 300 mm |
| order unit | PU |
| colour | black |
| colour manufacturer | black |
| material | copolymer |
| typical bleeder resistance | 104 - 105 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,08 mm |
| Reclosable | no |
| property packaging | conductive |
| Manufacturer Nr. | 3210154 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
WarmbierESD Clogs Ladies/Men Elektra, heel strap, white, size 39€63.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WarmbierESD Clogs Ladies/Men Elektra, heel strap, white, size 41€63.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WarmbierESD Clogs Ladies/Men Elektra, heel strap, white, size 40€63.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WarmbierESD Clogs Ladies/Men Elektra, heel strap, white, size 37€63.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










