Knipex 98 01 22. Ring spanner, chrome-plated, cranked, wrench size 22 mm, 225 mm
€33.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62194
Manufacturer Nr.
98 01 22
Ring spanner, chrome-plated, cranked, wrench size 22 mm, 225 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL62181 | 7 mm |
| WL62182 | 8 mm |
| WL62183 | 9 mm |
| WL62184 | 10 mm |
| WL62185 | 11 mm |
| WL62186 | 12 mm |
| WL62187 | 13 mm |
| WL62188 | 14 mm |
| WL62189 | 15 mm |
| WL62190 | 16 mm |
| WL62191 | 17 mm |
| WL62192 | 18 mm |
| WL62193 | 19 mm |
| WL62194 | 22 mm |
| WL62195 | 24 mm |
Cranked. Chrome-plated basic tool. - Width across flats: 22mm - Length l max.: 225mm - Head thickness a max.: 15mm - Height of offset h max.: 30mm - Head width b max.: 35mm
- Offset
- Basic tool chrome-plated
Product details
| item number | WL62194 |
| model | 98 01 22 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 01 22 |
| dimensions (LxWxH) | 220 mm x 37 mm x 40 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 295 mm x 96 mm x 53 mm |
| Packaging volume | 1.487 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| standards | DIN EN 60900 | IEC 60900 |
| RoHS conform | no |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 225 mm |
| wrench width | 22 mm |
| Manufacturer Nr. | 98 01 22 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Knipex
-
Knipex 95 39 13 97. Sicherungsmuttern-Set für Kabelschneider für Modelle bis 2024€1.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 95 39 13. Linsenkopfschraube für Kabelschneider für Modelle bis 2024€2.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Knipex 95 39 320 04. Verschraubung Reparatursatz 95 315A/320 für Modelle bis 2024€25.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost