Knipex 98 29 27. Socket wrench insert 3/8 "for TX27, 123 mm
€33.16
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62266
Manufacturer Nr.
98 29 27
Socket wrench insert 3/8 "for TX27, 123 mm
Other versions
| item number | type of screw | tool length |
| WL62265 | TX25 | 123 mm |
| WL62266 | TX27 | 123 mm |
| WL62267 | TX30 | 123 mm |
| WL62268 | TX40 | 123 mm |
| WL62269 | TX45 | 117 mm |
| WL62270 | TX50 | 117 mm |
Socket 3/8" basic tool chrome plated. - Size: TX27
- Basic tool chrome plated
Product details
| item number | WL62266 |
| model | 98 29 27 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 29 27 |
| dimensions (LxWxH) | 123 mm x 23 mm x 23 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 147 mm x 76 mm x 31 mm |
| Packaging volume | 0.386 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| standards | DIN EN 60900 | IEC 60900 |
| RoHS conform | no |
| type of screw | TX27 |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| tool length | 123 mm |
| Manufacturer Nr. | 98 29 27 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Knipex
-
Knipex 92 01 03. SMD precision tweezers, Smooth, Premium stainless steel, 120 mm€23.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 92 01 04. SMD Precision Tweezers, Smooth, Premium Stainless Steel, 115 mm€23.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 92 01 02. SMD precision tweezers, Smooth, Premium stainless steel, 120 mm€23.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
