Warmbier 3113.0440.0500. ESD Permastat side gusseted bag, for storage container 400x300 mm
WARMBIER
Original product
Net price (excl. VAT)
€152.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL29040
Manufacturer no.
3113.0440.0500
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.3113.0440.0500
ConditionNew
Article
WL29040
ESD PERMASTAT side gusseted bag, for storage container 400x300 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€152.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3715.DR.0426.A. ESD Verpackungsbeutel, DRY-SHIELD®, Typ A,,silber, 102 x 660 mm
€31.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3110367. ESD Permastat packaging bag, pink, 500x600x0.1 mm, 100 pieces
€69.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL29040 | 500 mm x 780 mm |
| WL27340 | 400 mm x 600 mm |
with imprint
Product details
| item number | WL29040 |
| model | 3113.0440.0500 |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3113.0440.0500 |
| width | 780 mm |
| height | 500 mm |
| order unit | PU |
| content unit | 500 piece |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | no |
| film thickness | 0,05mm |
| Manufacturer Nr. | 3113.0440.0500 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










