Knipex 98 66 60. Self-clamping grommet, inner diameter: 60 mm, 145 mm
KNIPEX
Original product
Net price (excl. VAT)
€15.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL62343
Manufacturer no.
98 66 60
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.98 66 60
ConditionNew
Article
WL62343
Self-clamping grommet, inner diameter: 60 mm, 145 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 97 99 395. wire end sleeves, uninsulated, cable 4 mm2, pure tinned, 200 pieces
€3.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K T6219 125. Glue sticks, 200 mm, PU: 125 pieces
€33.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | length & inside diameter |
| WL62337 | 86 mm & 10 mm |
| WL62338 | 100 mm & 20 mm |
| WL62339 | 109 mm & 30 mm |
| WL62341 | 130 mm & 45 mm |
| WL62343 | 145 mm & 60 mm |
Protects against contact with a stripped, live conductor. Inner diameter 60mm, length 145 mm
Product details
| item number | WL62343 |
| model | 98 66 60 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 66 60 |
| dimensions (LxWxH) | 145 mm x 68 mm x 68 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 343 mm x 115 mm x 91 mm |
| Packaging volume | 3.589 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| RoHS conform | no |
| inside diameter | 60 mm |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 140 mm |
| type of handle | VDE |
| Manufacturer Nr. | 98 66 60 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










