Knipex 98 66 10. Self-clamping grommet, inner diameter: 10 mm, 80 mm
KNIPEX
Original product
Net price (excl. VAT)
€10.71
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL62337
Manufacturer no.
98 66 10
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.98 66 10
ConditionNew
Article
WL62337
Self-clamping grommet, inner diameter: 10 mm, 80 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€10.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K T3442M 3. Roll tape measure ST, 3 meters
€4.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K T1350. Magnetiser / Demagnetiser
€5.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | length & inside diameter |
| WL62337 | 86 mm & 10 mm |
| WL62338 | 100 mm & 20 mm |
| WL62339 | 109 mm & 30 mm |
| WL62341 | 130 mm & 45 mm |
| WL62343 | 145 mm & 60 mm |
Protects against contact with a stripped, live conductor. Inner diameter 10mm, length 80 mm
Product details
| item number | WL62337 |
| model | 98 66 10 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 66 10 |
| dimensions (LxWxH) | 86 mm x 16 mm x 16 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 150 mm x 80 mm x 34 mm |
| Packaging volume | 0.408 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| RoHS conform | no |
| inside diameter | 10 mm |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 80 mm |
| type of handle | VDE |
| Manufacturer Nr. | 98 66 10 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










