EDP S 64/17. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x18,5 cm
€86.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 64/17
Manufacturer Nr.
EDP S 64/17
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€86.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 32/12 HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€23.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 64/12 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x13,5 cm
€96.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 61.1 x 42.7 x 18.7 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 15.7 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 35 liter |
| Weight | 3.05 kg |
| Material | PP |
| Note | Non-stackable with two pieces of the series EDP 43 / EG 43 / ED 43 |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP S 64/17 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 60 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SC IG 0.65-99 F5. Screw-top jars with comfort handle, White pail, dark-grey lid€2.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC IG 0.65-99 F6. Screw-top jars with comfort handle, White pail, white lid€2.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC IG 0.65-99 F3. Screw-top jars with comfort handle, White pail, red lid€2.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC IG 0.65-99 F2. Screw-top jars with comfort handle, White pail, yellow lid€2.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










