EG GEF LT 6412. Eurobehälter mit Längsteiler, 60x40x12 cm
€58.52
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF LT 6412
Manufacturer Nr.
EG GEF LT 6412
Eurobehälter mit Längsteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€58.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP S 86/12 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€107.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 43/75 HG 2GL. Eurobehälter Koffer 2GL, 40x30x9 cm
€46.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 12 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 11.5 cm |
| Usable interior height in stack | 10.3 cm |
| Stacking height | 10.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 24 liter |
| Weight | 1.34 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Length divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF LT 6412 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
CP 4422 B5-2002. Schutzkoffer Pro Trolley, 45x40x22,3 cm€359.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
CP 4422 B3-2002. Schutzkoffer Pro Trolley, 45x40x22,3 cm€416.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
CP 4422 B5-7016. Schutzkoffer Pro Trolley, 45x40x22,3 cm€359.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
CP 4422 B5-6003. Schutzkoffer Pro Trolley, 45x40x22,3 cm€359.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










