Auer EDP S 86/32. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€112.23
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 86/32
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€112.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/17. Euro containers solid, 60x40x17 cm
€10.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG 43/75 HG HO VB. Eurobehälter geschlossen
€9.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 81.3 x 62.8 x 33.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 30.5 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 130 liter |
| Weight | 7.45 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 12 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer














