Auer EG 43/75 HG HO VB. Eurobehälter geschlossen
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€9.49
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG 43/75 HG HO VB
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG 43/75 HG HO VB
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€9.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP 64/17 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x18,5 cm
€99.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VS 64/32 HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€32.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 7.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 5.5 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Reinforced, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | open |
| Comprising | 1x EG 43/75 HG VB |
| Volume | 10 liter |
| Weight | 1.09 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 330 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










