Aventics R412007044 (AS3-FLC-G038-SSS-AC-00,01) Feinst Filter, Serie AS3-FLC
€250.48
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007044
Manufacturer Nr.
R412007044
Aventics R412007044 (AS3-FLC-G038-SSS-AC-00,01) Feinst Filter, Serie AS3-FLC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€250.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007311 (AS3-SSV-G038-FIA-PNE) Befüllventil, pneumatisch betätigt, Serie AS3-SSV
€314.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007261 (AS3-BAV-G012-MAN) 3/2-Absperrventil, mechanisch betätigt, Serie AS3-BAV
€73.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos geschlossen |
| Nenndurchfluss Qn | 700 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | AS3-FLC-G038-SSS-AC-00,01 |
| Manufacturer Nr. | R412007044 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










