Aventics R412007110 (AS3-RGS-G038-GAN-160) Druckregelventil, Serie AS3-RGS
€73.36
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007110
Manufacturer Nr.
R412007110
Aventics R412007110 (AS3-RGS-G038-GAN-160) Druckregelventil, Serie AS3-RGS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€73.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007166 (AS3-RGP-G012-GAN-010-DS) Präzisions-Druckregelventil, Serie AS3-RGP-...-DS
€126.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007115 (AS3-RGS-G012-GAU-020) Druckregelventil, Serie AS3-RGS
€87.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Nenndurchfluss Qn | 3500 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | AS3-RGS-G038-GAN-160 |
| Manufacturer Nr. | R412007110 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










