Aventics 0821303419 (NL2-FLC-G014-SSN-AO-00,01) Feinst Filter, Serie NL4-FLC
€363.19
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821303419
Manufacturer Nr.
0821303419
Aventics 0821303419 (NL2-FLC-G014-SSN-AO-00,01) Feinst Filter, Serie NL4-FLC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€363.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302502 (NL4-RGS-G012-GAU-MAN-100-SS) Druckregelventil, Serie NL4-RGS
€257.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300535 (NL4-ACD-G034-GAU-100-SSS-AO-05) Wartungseinheit, 2-teilig, Serie NL4-ACD
€500.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 720 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | NL2-FLC-G014-SSN-AO-00,01 |
| Manufacturer Nr. | 0821303419 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.300000 |
| HS-Code | 84213915 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










