Aventics 1823373104 (Non-Return Valvee ) Rückschlagventil, Serie NR01
€16.64
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823373104
Manufacturer Nr.
1823373104
Aventics 1823373104 (Non-Return Valvee ) Rückschlagventil, Serie NR01
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821003051 (Non-Return Valvee ENTSPERRBARES) Entsperrbares Rückschlagventil, Serie NR02
€56.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5735040000 (RAPID-Exhaust Valve ZZ99-G018-G) Schnellentlüftungsventil, Serie 573
€20.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | Ø 4 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.2 bar |
| SAP-Kurztext | NON-RETURN VALVE . |
| Manufacturer Nr. | 1823373104 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.017000 |
| HS-Code | 74122000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










