Aventics 0496401107 (MSS-032 PTFE/NBR) Modulares Dichtungssystem
€76.41
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-496401107
Manufacturer Nr.
496401107
Aventics 0496401107 (MSS-032 PTFE/NBR) Modulares Dichtungssystem
Frequently Bought Together
-
This Item:
€76.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0496402200 (MSS-080/100PTFE/NBR) Modulares Dichtungssystem
€93.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412018752 (MSS-ITS-160/200-MET-FPM) Modulares Dichtungssystem
€162.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | MSS-032 PTFE/NBR |
| Manufacturer Nr. | 496401107 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84129080 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought

