Aventics 5511100000 (VALVE 551-110) 3/2-Wegeventil, Serie 551
€82.65
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5511100000
Manufacturer Nr.
5511100000
Aventics 5511100000 (VALVE 551-110) 3/2-Wegeventil, Serie 551
Frequently Bought Together
-
This Item:
€82.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412005577 (QR1-SKR-DA12) Rückschlagventil, Serie QR1-SKR
€59.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821200239 (Throttle Check VLV ) Drosselrückschlagventil, Serie CC02-AL
€20.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Nenndurchfluss Qn | 120 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | VALVE 551-110 |
| Manufacturer Nr. | 5511100000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.046000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










