Aventics R412007012 (AS3-FLS-G012-PBP-HO-40,00) Filter, Serie AS3-FLS
€68.03
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007012
Manufacturer Nr.
R412007012
Aventics R412007012 (AS3-FLS-G012-PBP-HO-40,00) Filter, Serie AS3-FLS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€68.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007355 (AS3-SOV-G038-3/2-POS-024-M12-S) 3/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie AS
€394.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007210 (AS3-FRE-G012-GAU-080-PBP-AO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS3-FRE
€160.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 3500 l/min |
| Schutzkorb | mit Schutzkorb |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | AS3-FLS-G012-PBP-HO-40,00 |
| Manufacturer Nr. | R412007012 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.430000 |
| HS-Code | 84811005 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










