Aventics R412007563 (RV2-G034-G100-8,0 BAR) Sicherheitsventil, Serie RV2
€256.77
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007563
Manufacturer Nr.
R412007563
Aventics R412007563 (RV2-G034-G100-8,0 BAR) Sicherheitsventil, Serie RV2
Frequently Bought Together
-
This Item:
€256.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R414009574 (ED12-000-060-020-2M12B) E/P Druckregelventil, Serie ED12
€3,327.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R414002006 (ED05-000-060-020-1M12S) E/P Druckregelventil, Serie ED05
€730.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/4 |
| Umgebungstemperatur max. | 100 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 20 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | RV2-G034-G100-8,0 BAR |
| Manufacturer Nr. | R412007563 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.800000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









