Aventics R412010199 (BCP-210-079-SB) Serie BCP
€178.22
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412010199
Manufacturer Nr.
R412010199
Aventics R412010199 (BCP-210-079-SB) Serie BCP
Frequently Bought Together
-
This Item:
€178.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1951182000 (BCR-518-200-DB) Serie BCR
€1,937.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412019469 (BCC-178-160-TB) Serie BCC
€207.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Hub | 79 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -40 °C |
| Wirkprinzip | einfachwirkend, drucklos eingefahren |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | BCP-210-079-SB |
| Manufacturer Nr. | R412010199 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.400000 |
| HS-Code | 84129080 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










