Aventics R412020595 (BCC-330-170-DB) Serie BCC
€356.44
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412020595
Manufacturer Nr.
R412020595
Aventics R412020595 (BCC-330-170-DB) Serie BCC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€356.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412020593 (BCC-230-145-DB) Serie BCC
€323.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412020589 (BCC-400-100-SB) Serie BCC
€392.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Hub | 170 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -40 °C |
| Wirkprinzip | einfachwirkend, drucklos eingefahren |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | BCC-330-170-DB |
| Manufacturer Nr. | R412020595 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 6.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought







