Aventics 2540106070 (CHECKCHOKEBANJO QUICK CONN.D6-) Drosselrückschlagventil, Serie CC04
€24.76
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-2540106070
Manufacturer Nr.
2540106070
Aventics 2540106070 (CHECKCHOKEBANJO QUICK CONN.D6-) Drosselrückschlagventil, Serie CC04
Frequently Bought Together
-
This Item:
€24.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1823373105 (Non-Return Valvee ) Rückschlagventil, Serie NR01
€19.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821003027 (C.A.R PILOTE G 3/8) Entsperrbares Rückschlagventil, Serie NR02
€92.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | Ø 6 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | CHECKCHOKEBANJO QUICK CONN.D6-M7 |
| Manufacturer Nr. | 2540106070 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










