Aventics 5510120000 (VALVE ) 3/2-Wegeventil, Serie 551
€160.71
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5510120000
Manufacturer Nr.
5510120000
Aventics 5510120000 (VALVE ) 3/2-Wegeventil, Serie 551
Frequently Bought Together
-
This Item:
€160.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412005573 (QR1-SKR-DA04) Rückschlagventil, Serie QR1-SKR
€18.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 3520322500 (BALL Valvee 2/2-NW10-G038) 2/2-Wegeventil-Absperrhahn, Serie SC01
€17.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Nenndurchfluss Qn | 2 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | VALVE . |
| Manufacturer Nr. | 5510120000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.065000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









