Aventics 3610607700 (FS07-000-120-G014-WHL-(0,1-10,) Feinregelventil
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€489.60
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-3610607700
Manufacturer no.
3610607700
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.3610607700
Customs tariff number84818059
ConditionNew
Article
AVE-3610607700
Aventics 3610607700 (FS07-000-120-G014-WHL-(0,1-10,) Feinregelventil
Frequently Bought Together
-
This Item:
€489.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302565 (PR1-RGP-G014-GAN-SS P(0,05-3,0) Präzisions-Druckregelventil, Serie PR1-RGP
€314.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412010480 (PR1-RGP-G014-GAN-SS P(0,1-4,00) Präzisions-Druckregelventil, Serie PR2-RGP
€219.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Anschluss Ausgang | G 1/4 |
| Nenndurchfluss Qn | 900 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -25 °C |
| Anschluss Eingang | G 1/4 |
| Betriebsdruck max. | 12 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.1 bar |
| SAP-Kurztext | FS07-000-120-G014-WHL-(0,1-10,1) |
| Manufacturer Nr. | 3610607700 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.650000 |
| HS-Code | 84818059 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










