Aventics 5610264500 (ED07-000-100-020-2M12B) E/P Druckregelventil, Serie ED07
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€2,648.99
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-5610264500
Manufacturer no.
5610264500
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.5610264500
Customs tariff number84811005
ConditionNew
Article
AVE-5610264500
Aventics 5610264500 (ED07-000-100-020-2M12B) E/P Druckregelventil, Serie ED07
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2,648.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007691 (RV1-G012-4,0 BAR) Sicherheitsventil, Serie RV1
€72.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R414002403 (ED02-000-060-010-1M12A) E/P Druckregelventil, Serie ED02
€533.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| Elektrische Schnittstelle | M12 |
| Nenndurchfluss Qn | 1300 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 5 °C |
| Betriebsdruck max. | 12 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | ED07-000-100-020-2M12B |
| Manufacturer Nr. | 5610264500 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 2.500000 |
| HS-Code | 84811005 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










