Aventics 5610264820 (ED07-000-060-010-2M12X) E/P Druckregelventil, Serie ED07
€2,648.99
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5610264820
Manufacturer Nr.
5610264820
Aventics 5610264820 (ED07-000-060-010-2M12X) E/P Druckregelventil, Serie ED07
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2,648.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 3610647500 (FS07-000-100-G014-PED-(0,1-5,1) Feinregelventil
€751.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007544 (RV1-G034-0,5 BAR) Sicherheitsventil, Serie RV1
€74.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| Elektrische Schnittstelle | M12 |
| Nenndurchfluss Qn | 1300 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 5 °C |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | ED07-000-060-010-2M12X |
| Manufacturer Nr. | 5610264820 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 2.700000 |
| HS-Code | 84811005 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










