Aventics 5811590650 (V581-5/3EC-024DC-I1-2CNO-LBX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€237.34
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-5811590650
Manufacturer no.
5811590650
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.5811590650
Customs tariff number84819000
ConditionNew
Article
AVE-5811590650
Aventics 5811590650 (V581-5/3EC-024DC-I1-2CNO-LBX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€237.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5811492540 (V581-5/3CC-24/42-I1-2CNO-HUX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€237.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5811530000 (V581-5/3EC-I1-AIR-AA-X-T0) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€137.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | ISO 4400, Form A |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 1100 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 3 bar |
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| SAP-Kurztext | V581-5/3EC-024DC-I1-2CNO-LBX-AA-X-C-T0 |
| Manufacturer Nr. | 5811590650 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.550000 |
| HS-Code | 84819000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










