Aventics 5812522400 (V581-5/3EC-230AC-I2-2P22-HBX-P) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€305.55
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-5812522400
Manufacturer no.
5812522400
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.5812522400
Customs tariff number84812090
ConditionNew
Article
AVE-5812522400
Aventics 5812522400 (V581-5/3EC-230AC-I2-2P22-HBX-P) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
Frequently Bought Together
-
This Item:
€305.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5812560160 (V581-5/3EC-024DC-I2-2P15-LUD-P) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
€317.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5812613000 (V581-5/2AR-NONE-I2-AP22-HBX-PA) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
€211.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | Form B Industrie |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 2100 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 230 V |
| SAP-Kurztext | V581-5/3EC-230AC-I2-2P22-HBX-PA-X-S-T0 |
| Manufacturer Nr. | 5812522400 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.550000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










