Aventics 5812670430 (V581-5/2AR-230AC-I2-ACNO-HNX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€188.39
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-5812670430
Manufacturer no.
5812670430
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.5812670430
Customs tariff number84819000
ConditionNew
Article
AVE-5812670430
Aventics 5812670430 (V581-5/2AR-230AC-I2-ACNO-HNX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
Frequently Bought Together
-
This Item:
€188.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5812111000 (V581-5/2SR-NONE-I2-1P22-HBX-PA) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
€205.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5812111600 (V581-5/2SR-048DC-I2-1P22-HBX-P) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2
€239.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | ISO 4400, Form A |
| Handhilfsbetätigung | ohne |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 2700 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 2.7 bar |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 230 V |
| SAP-Kurztext | V581-5/2AR-230AC-I2-ACNO-HNX-AA-D-C-T0 |
| Manufacturer Nr. | 5812670430 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84819000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










