Aventics 5813723710 (V581-5/3PC-024DC-I3-2M12-LBX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 3
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€417.59
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-5813723710
Manufacturer no.
5813723710
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.5813723710
Customs tariff number84812090
ConditionNew
Article
AVE-5813723710
Aventics 5813723710 (V581-5/3PC-024DC-I3-2M12-LBX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 3
Frequently Bought Together
-
This Item:
€417.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5813490530 (V581-5/3CC-024DC-I3-2CNO-HNX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 3
€363.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5813680000 (V581-5/2DS-I3-2CNA-AA-D-C-T0) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 3
€232.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | M12 |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 4100 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| SAP-Kurztext | V581-5/3PC-024DC-I3-2M12-LBX-AA-X-S-T1 |
| Manufacturer Nr. | 5813723710 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










