Aventics 5814290450 (V581-5/2DS-230AC-I4-2CNO-LBX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€465.66
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-5814290450
Manufacturer no.
5814290450
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.5814290450
Customs tariff number84819000
ConditionNew
Article
AVE-5814290450
Aventics 5814290450 (V581-5/2DS-230AC-I4-2CNO-LBX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4
Frequently Bought Together
-
This Item:
€465.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5814790540 (V581-5/3PC-24/42-I4-2CNO-HUX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 4
€560.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5814173530 (V581-5/2SR-024DC-I4-1CNO-HNX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4
€498.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | ISO 4400, Form A |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 6000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 230 V |
| SAP-Kurztext | V581-5/2DS-230AC-I4-2CNO-LBX-AA-X-C-T0 |
| Manufacturer Nr. | 5814290450 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.600000 |
| HS-Code | 84819000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










