Aventics 0821302716 (NL1-RGS-G014-GAU-MAN-100-SS) Druckregelventil, Serie NL1-RGS
€51.54
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821302716
Manufacturer Nr.
0821302716
Aventics 0821302716 (NL1-RGS-G014-GAU-MAN-100-SS) Druckregelventil, Serie NL1-RGS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€51.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300758 (NL1-FRE-G014-GAU-100-PNB-AO-05) Filter-Druckregelventil, Serie NL1-FRE
€123.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302732 (NL1-RGS-G014-GAN-MAN-060-SS) Druckregelventil, Serie NL1-RGS
€26.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Nenndurchfluss Qn | 1350 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | NL1-RGS-G014-GAU-MAN-100-SS |
| Manufacturer Nr. | 0821302716 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R404065638 (ICM-DA-016-0200-M) Minizylinder, Serie ICM€151.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480651401 (CSL-DA-016-0080-AC-1-0-000-FRE) Minizylinder, Serie CSL-RD€146.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480651368 (CSL-DA-016-0080-AC-1-0-000-ISO) Minizylinder, Serie CSL-RD€146.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R422001316 (CCI-DA-040-0030-00712241100002) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€146.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










