Aventics R412007078 (AS3-ADD-G012-SSN-400) Membrantrockner, Serie AS3-ADD
€1,998.34
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007078
Manufacturer Nr.
R412007078
Aventics R412007078 (AS3-ADD-G012-SSN-400) Membrantrockner, Serie AS3-ADD
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,998.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007035 (AS3-FLP-G012-SSS-AC-00,30) Vor- Filter, Serie AS3-FLP
€213.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007099 (AS3-RGS-G012-GAN-100-E11) Druckregelventil, Serie AS3-RGS-...-E11
€168.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Nenndurchfluss Qn | 400 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 2 °C |
| Betriebsdruck max. | 12.5 bar |
| Betriebsdruck min. | 4 bar |
| SAP-Kurztext | AS3-ADD-G012-SSN-400 |
| Manufacturer Nr. | R412007078 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics












