Aventics R412007095 (AS3-RGS-G012-GAN-PNE-160) Druckregelventil, Serie AS3-RGS
€132.32
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007095
Manufacturer Nr.
R412007095
Aventics R412007095 (AS3-RGS-G012-GAN-PNE-160) Druckregelventil, Serie AS3-RGS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€132.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007027 (AS3-FLP-G012-PBP-HO-00,30) Vor- Filter, Serie AS3-FLP
€147.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007181 (AS3-FRE-G038-GAN-080-SSS-HO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS3-FRE
€134.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Nenndurchfluss Qn | 6500 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | AS3-RGS-G012-GAN-PNE-160 |
| Manufacturer Nr. | R412007095 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










