Aventics 0821300451 (NL2-ACT-G014-GAU-100-PBS-HO-05) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie NL2-ACT
€195.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821300451
Manufacturer Nr.
0821300451
Aventics 0821300451 (NL2-ACT-G014-GAU-100-PBS-HO-05) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie NL2-ACT
Frequently Bought Together
-
This Item:
€195.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821303404 (NL2-FLS-G014-PBS-AO-05,00) Filter, Serie NL2-FLS
€110.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821303441 (NL2-FLS-G038-PBS-HO-05,00) Filter, Serie NL2-FLS
€60.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Filterbehälter | Behälter PC mit Schutzkorb Metall |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 1200 l/min |
| Schutzkorb | mit Schutzkorb |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| Ölerbehälter | Behälter PC mit Schutzkorb Metall |
| SAP-Kurztext | NL2-ACT-G014-GAU-100-PBS-HO-05,00 |
| Manufacturer Nr. | 0821300451 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.200000 |
| HS-Code | 84811019 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R422001490 (CCI-SA-100-0025-00212241100000) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€217.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R404050620 (ICM-DA-025-0400-O-A034) Minizylinder, Serie ICM€224.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412019888 (SSI-DA-100-0040-4-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI€217.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480041444 (PRA-DA-050-0050-0-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€187.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










