Aventics 0821303516 (NL4-FLC-G012-SLN-AO-00,01) Feinst Filter, Serie NL4-FLC
€385.33
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821303516
Manufacturer Nr.
0821303516
Aventics 0821303516 (NL4-FLC-G012-SLN-AO-00,01) Feinst Filter, Serie NL4-FLC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€385.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302513 (NL4-RGP-G012-GAN-MAN-100-SS) Präzisions-Druckregelventil, Serie NL4-RGP
€115.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300351 (NL4-FRE-G012-GAU-100-PBS-HO-05) Filter-Druckregelventil, Serie NL4-FRE
€177.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 1200 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | NL4-FLC-G012-SLN-AO-00,01 |
| Manufacturer Nr. | 0821303516 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.700000 |
| HS-Code | 84213915 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics














