Aventics 8994701700 (VENTILATON R1/8) Entlüftungskappe, Serie SI1
€5.35
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-8994701700
Manufacturer Nr.
8994701700
Aventics 8994701700 (VENTILATON R1/8) Entlüftungskappe, Serie SI1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€5.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412010246 (SCHALLDAEMPFER G3/8 MIT BERSTS) Schalldämpfer, Serie SI1
€17.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5324001120 (Silencer M14X1,5) Schalldämpfer, Serie SI1
€7.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | R 1/8 |
| Nenndurchfluss Qn | l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -5 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | VENTILATON R1/8 |
| Manufacturer Nr. | 8994701700 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.005000 |
| HS-Code | 84819000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R480637988 (SSI-DA-063-0040-7-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI€231.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480060038 (ICL/63/0100-8-M00B11S1W0/00DW/) ISO 15552, Serie CCL-IS€231.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480147995 (PRA-DA-063-0160-0-2-1-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€199.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480147989 (PRA-DA-050-0500-0-2-1-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€199.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost









