Aventics R422000306 (CD02-5/2XX-AS-024DC-M12) 5/2-Wegeventil, Serie CD02-AL
€146.40
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422000306
Manufacturer Nr.
R422000306
Aventics R422000306 (CD02-5/2XX-AS-024DC-M12) 5/2-Wegeventil, Serie CD02-AL
Frequently Bought Together
-
This Item:
€146.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0820037203 (CD02-3/2CC-024DC) 2 x 3/2 Wegeventil, Serie CD02-AL
€159.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 7472D02834 (CD02-5/2XX-DO-024DC-M12) 5/2-Wegeventil, Serie CD02-AL
€183.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | M12 |
| Handhilfsbetätigung | nicht rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte VDMA 02 |
| Nenndurchfluss Qn | 450 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte VDMA 02 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte VDMA 02 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2.5 bar |
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| SAP-Kurztext | CD02-5/2XX-AS-024DC-M12 |
| Manufacturer Nr. | R422000306 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.120000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R480637861 (SSI-DA-032-0025-9-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI€52.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5226601600 (522-DA-010-0160-MAG) Minizylinder, Serie MNI€49.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











