Aventics R412018913 (MSC-DA-020-0040-HG-EE-EE-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-HG-EE
€911.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412018913
Manufacturer Nr.
R412018913
Aventics R412018913 (MSC-DA-020-0040-HG-EE-EE-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-HG-EE
Frequently Bought Together
-
This Item:
€911.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412019170 (MSC-DA-016-0030-HG-EE-EE-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-HG-EE
€822.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480640135 (MSC-DA-016-0030-MG-EE-EE-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-MG-EE
€621.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 40 mm |
| Kolbendurchmesser | 20 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | MSC-DA-020-0040-HG-EE-EE-02-M-S-0-0-ACC |
| Manufacturer Nr. | R412018913 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.700000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R412020772 (RPC-DA-032-0025-13-3-2-BAS) Rundzylinder, Serie RPC€174.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480637895 (SSI-DA-080-0015-9-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI€132.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-



