Aventics 5811490190 (V581-5/3CC-024DC-I1-2CNF-HUX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€483.36
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5811490190
Manufacturer Nr.
5811490190
Aventics 5811490190 (V581-5/3CC-024DC-I1-2CNF-HUX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€483.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5811423400 (V581-5/3CC-230AC-I1-2P22-HBX-P) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€236.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402003705 (V581-3/2CC-024DC-I1-2P15-LUE-P) 2x3/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 1
€171.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | ISO 4400, Form A |
| Handhilfsbetätigung | nicht rastend |
| Anschluss Ausgang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Nenndurchfluss Qn | 1100 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Entlueftung | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Anschluss Eingang | Grundplatte ISO 5599-1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 3 bar |
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| SAP-Kurztext | V581-5/3CC-024DC-I1-2CNF-HUX-AA-X-C-T0 |
| Manufacturer Nr. | 5811490190 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.650000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 1820712016 (TU1-S-PUR-008-0115-BK-0100) Druckluftschlauch, Serie TU1-S€2.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412009990 (TU1-S-PUR-008-0115-BU-0050) Druckluftschlauch, Serie TU1-S€2.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412014557 (TU1-S-PUR-008-0115-NT-0050) Druckluftschlauch, Serie TU1-S€2.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1820712023 (TU1-S-PUR-008-0115-RD-0025) Druckluftschlauch, Serie TU1-S€2.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










