Metcal TATC-605. Talon-Pinzettenspitzen klingenförmig, 10 x 10,93 mm
€181.18
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL17712
Manufacturer Nr.
TATC-605
Talon-Pinzettenspitzen klingenförmig, 10 x 10,93 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€181.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Metcal TATC-503. SMD Desoldering tips (pair), for Talon, series 500/302 °C
€72.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Metcal TATC-506. SMD Desoldering tips (pair), for Talon, series 500/302 °C
€86.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
• einsetzbar mit den Systemen MX-500, MX-5000 und MX-5200
• für Präzisionspinzette MX-PTZ
• für temperaturempfindliche Anwendungen
• für Präzisionspinzette MX-PTZ
• für temperaturempfindliche Anwendungen
| Verkaufseinheit | 1 Paar |
| Inhaltseinheit | 1 Paar |
| Produktserie | TATC-Serie |
| Spitzenlänge | 10,93 mm |
| Spitzenbreite | 10 mm |
| Spitzenform | klingenförmig |
| Spitzen Temperatur | 357 °C |
| passendes Handstück | MX-PTZ |
| Manufacturer Nr. | TATC-605 |
|---|---|
| Manufacturer | Metcal |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Metcal
-
Metcal PTTC-701. PTTC 700 series conical soldering tip 0.4x19 mm€81.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Metcal MX-UK5. Upgrade kit for Desoldering for MX-5000 and MX-5200€547.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Metcal MX-UK4. Upgrade kit with solder tweezers, for MX-5000 and MX5200 series€492.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Metcal PTTC-701B. Soldering tip series PTTC 700 conical bent 30°, 0,4x14,3 mm€81.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost

