OKI SFP-CH25. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 2,5x10 mm
€16.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24724
Manufacturer Nr.
SFP-CH25
Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 2,5x10 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-DRK50. Soldering tip SxV series knife-shaped 45°, 5x14 mm
€18.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI RCP-DL2. Rework Tip RxP Series Tunnel for SOIC-8
€48.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
Product details
| item number | WL24724 |
| model | SFP-CH25 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFP-CH25 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 10 mm |
| tip width | 2.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip temperature | 421 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SFP-CH25 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI DCP-CN4. Desoldering tip DxP series, D: 1,05 / 2,3 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI DCP-CN6. Desoldering tip DxP series, D: 1,55 / 2,85 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI DCP-CN3. Desoldering tip DxP series, D: 0.79 / 2.05 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI DCP-CN7. Desoldering tip DxP series, D: 2,44 / 3,65 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost